Шалене перо

В цій невеликій літературно-критичній розвідці я хочу розібратися  і скласти свою думку про такі поняття як «стиль», «стилізація», а також «чужий стиль і стилізація. Слово «стиль» відоме всім, так філологи вбачають над ним перш за все «стиль письма», але ж в моді воно означає здавалось би зовсім інше,  радше  індивідуальні особливості іміджу, те як людина одягається. А згадаймо ще й популярне слово «life style», що означає вже спосіб життя людини, її звички.

Ми бачимо, що «стиль» має багато значень  з різних галузей, та все ж не можна не помітити, що в них є щось спільне. Тож, я спробую сформувати своє загальне визначення стилю. Я вважаю, що стиль це спосіб скеровування чогось, закладена в голові  організуюча модель за якою ми щоразу йдемо і не важливо, чого вона стосується: письма, іміджу чи життя чи чогось іншого – воно припасовується до цієї моделі. Це модель формується, звісно, не одразу – на це потрібен час. Наприклад, молодому автору потрібно багато практики, аби він перестав писати як  його улюблений письменник або ж  просто безлико. Можуть пройти роки перш ніж він виробить особистий, характерний для нього та не схожий на інших стиль. І потім, коли ми сідаємо писати новий текст, то ми підсвідомо йдемо за цією сформованою моделлю письма. Змінити свій стиль важко, адже просто так почати писати зовсім по-іншому. Хоча, можна відтворити стиль письма іншого автора, та це вже буде стилізацією, та й вона, якщо немає якоїсь особливої мети і мандрує з твору в твір, стає звичайним епігонством.  Та про неї пізніше. Отож на основі вище сказаного можна узагальнити особисто моє поняття стилю – це поступово сформована, стійка модель якою ми керуємося та на яку покладаємося. Звернімося до етимології – очевидно, що поняття «стиль» пішло від латинського  «stylus», що означає «паличка для письма. Проте, я ще натрапила на слово «шкиль» – що означає «манера», «зразок», таке значення підтверджує мою попередню думку.

Детальніше...

Mother and Mother Earth, beyond comparison! - HubPages

Автор (псевдонім) : Тюлька

груповій формат: Дорослі для дітей

вікова група: для дошкільнят

назва: «Чао, Какао!»

обсяг у сторінках: 17

номінація: п’єса для театру

жанр: пригоди

 

Мені пощастило прочитати чудову, на мій погляд, п’єсу «Чао, Какао!». Ця п’єса вразила мене своєю актуальністю, добротою та доступністю для прочитання як дітей так і дорослих.

Детальніше...

Detective Gaze|探偵ってどんな仕事?興信所との違いは?

Автор (псевдонім) : Парасковія Ямпольська

груповій формат: Дорослі для молоді

вікова група: 12 – 15 років

назва: ЯК НЕ СКУЧНО ПРОВЕСТИ ЛІТО

обсяг у сторінках: 125

номінація: повість

жанр: пригоди

 

Мені пощастило прочитати твір Парасковії Ямпольської «ЯК НЕ СКУЧНО ПРОВЕСТИ ЛІТО», чесно кажучи, мої думки розділилися на два табори.

Детальніше...

Πως βουρτσίζουμε σωστά τα δόντια μας σε 3 λεπτά! - Salvaridi Dental Clinic

 

Рецензія на п’єсу для театру «Зубна втрата» Motanka й Гражулі

Природно, що у кожного з нас, в глибоких закутках підсвідомості, живе страх. Для деяких він ледь помітний, незграбний і трохи набридливий. Інші ж приділяють страхові більшої уваги, від чого той стає пихатим і зарозумілим. Окремими винятками будуть такі люди, котрих страх підсичує з-середини, змушуючи або повністю йому підкорятись, або ж героїчно здолати, виставивши лискучого меча хоробрості увись неба.

Є в цій класифікації й четвертий тип страху, що не піддається загальній характеристиці – дитячий. Чому його неможливо систематизувати?

Детальніше...

Часто ми чули фразу: «Шкільні роки найкращі!» Найбільша іронія криється в тому, що ці слова долинали до нас у дні, які, насправді, краще забути. П. У. Б. Е. Р. Т. А. Т. Перехідний вік —  це час та простір для бою. Тобі доводиться переборювати себе, свій організм, дорослих, однолітків і світову несправедливість. Ця затята кількарічна битва визначає і загартовує тебе та твій характер. Але ось хороша новина: тут ніхто не програє. Усі ми дорослішаємо. Згодом, хтось згадуватиме лише найкращі шкільні дні, дехто забуде їх усі. Але кожен продовжує жити далі, впевнено крокуючи стежиною, якою їх повів пубертат. Адже це роки наших найсильніших гіперфіксацій та найяскравіших фантазій. Якщо в тринадцять років ви не знали напам’ять клички усіх домашніх тварин учасників своєї улюбленої групи, тоді ця книжка не для вас, далі можете не читати.

Детальніше...

Як часто у книгарні ми можемо натрапити на твори для підлітків від дорослих авторів, які краще перенести на поличку «Література для найменших»? Насправді, доволі рідко, оскільки редактори у видавництвах ще на початкових стадіях обробки тексту чітко розуміють для якої вікової категорії цей твір буде цікавим. Але чому взагалі така проблема виникає? Чому автори  нічого не знають про свою аудиторію? Невже самоізоляція для когось розпочалася раніше за пандемію? Чи можливо усі ці автори належать до однієї асоціації ейджистів і такі твори – це своєрідний маніфест ненависті до усіх неповнолітніх?

Детальніше...

Why people become addicted to online chatting – Ukraine scam check

Це невеличка збірка поезій,  написана автором «HIMMEL», яка налічує 10 поезій.  Але така невелика кількість поезій не завадила авторові гармонійно їх скомпонувати у збірку, поезії влучно взаємодіють один з одним та підкреслюють головну ідею збірки – кохання. Я обрала три поезії, які я вважаю найбільшим відображенням ідеї всієї збірки: «Мамі(Ати люби)», «Віртуальний роман» та «Хочеш?».

Дуже символічно, що перша поезія називається «Мамі», я вважаю, що таким чином автор наголосив на тому, що вся любов починається з мами. Адже, саме мама дала той початок, той запас любові з яким людина йде далі все життя. У першій поезії авторка просить матір любити її не дивлячись ні на що, адже всі ми були молоді та всі ми кохали хоча б раз у житті.

Детальніше...

Ролевая | Затерянный город? — Страница 3 — Форум для девочек — Трикки —  тесты для девочек

Це біографічна повість написана письменницею під псевдонімом «Аяка».  Історія розповідає про життя дівчини – Лєри, яка живе у маленькому воєнному місті, ходить в школу та живе досить звичайним життям української школярки. Твір розпочинається епіграфом:

Від імені того,

Хто завжди поруч тебе,

Хто чує всі твої думки

І хто розуміє тебе

Детальніше...

Повість «Твір у дві руки і лапку» переносить читача у світ літніх пригод хлопчика Петра, його сестри Дани та хлопця Рудого на базі відпочинку. У кожному героєві читач, безумовно, впізнає себе, знайде споріднені риси, адже всіх підлітків об’єднує жага до повної самостійності, незалежності, вдавання до постійного самоаналізу та всього, що відбувається навколо. Петро та Рудий — завзяті хлопці, які люблять досліджувати світ, пізнавати нове.  А Дана, хоч вона й не ровесниця читацької аудиторії цього твору, нагадає читачам про свій дошкільний вік, про дитячу безпосередність, наївність та безповоротне дитинство, у якому не було проблем й домашніх завдань. Окрім цих персонажів, у творі є ще батьки, родичі героїв, які створюють контраст і  роблять сюжет більш насиченим, тому що відбувається зіткнення різних поколінь, інтересів й поглядів на певні речі.

Детальніше...