Шалене перо

Знайшлася риба , що пливе проти течії у вирі соціального життя всесвіту! І звуть таку Катерина Бучанська – одна з непередбачуваних художниць свого покоління.  Протягом останніх десяти років плідної праці представила комплексну інсталяцію під назвою «Дуже персональна виставка» у галереї  The Naked Room. Вражає, що свої роботи авторка досі не демонструвала з різних причин, тож на заході можна дізнатися історію створення. На виставці задіяно : живописні полотна, акварелі, фотографії, об’єкти, варіо-зображення та рідкісна сьогодні техніка левкасу.

Експозицію відкриває бетонний песик з проекту “МАРА”. В оригінальному проекті у кожної скульптури був двійник, але до персональної виставки дісталась його тінь — ескіз з паперу і скотчу із дотепною назвою “скотч-тер’єр”.

Неформальна подача помічається одразу. В картині яку б ми могли зобразити у своїй уяві типовою, бо назва звучить «BLUE SEA», зображена відривами фраз, якимось поривом думок, що й можна інтерпретувати як бурхливим синім морем. Здогадалися, що слова написані синьою фарбою? Катерина розповідає, що для неї головне образ, саме від нього йде поштовх до роботи, а вже потім вишукує що до нього призвело. Не можливо шукати відповідь в одній деталі, або навіть у декількох. Шляхом комбінування можливо розпізнати сюжет та головну думку інсталяції і розкрити для себе трохи душі самого автора.

У роботах також підіймаються теми часу та зв’язку між подіями. Головна думка виставки : ми набагато менше, аніж звикли думати про себе.

Гумор Бучанської можна назвати фірмовим. Ось левкас з коміксом: у першому вікні чоловік ріже свиню, а у другому онук з бабусею годують синичок салом — “Харчовий ланцюг”. А ось флуоресцентне зображення виверження вулкана та героя, що відмовляється тікати й натомість вигукує “Werner” — оммаж Вернеру Герцегу, який вже зняв фільм з таким самим сюжетом. Велика живописна робота, присвячена не більш, не менш як кернінгу — оптимальному між буквеному інтервалу — та неспроможності його застосувати на практиці.

Завітати у незвичайний світ Катерини Бучанської маєте нагоду до 11 листопада. У цьому бурхливому пориву плином у десять років кожен може знайти шматочок себе, свою перлину на дні моря.