Шалене перо

А що, якщо моя книга нікому не сподобається? "

Письменство і сумніви - два нерозривні поняття, які завжди йдуть рука об руку. Сумніви нескінченно терзають нас, пишемо ми, вигулює собаку, чи дивимося фільм перед сном. Вони змушують нас питати себе: «А раптом мій головний герой - пустушка?», «А що, якщо моя книга виявиться занадто простий?», «А що якщо я не зможу дописати її?».

Таким чином наш мозок намагається прокрастініровать, відтягуючи сам момент письменства. Через сумніви ми кидаємо стоять ідеї, втрачаємо свої шанси і втрачаємо час, який могли б з користю витратити на книгу. Так як же справлятися з ними і не піддаватися їх гніту?

На кожну книгу знайдеться читач

У світі, де живуть сім мільярдів людей, точно знайдуться ті, хто прочитає і оцінить твою книгу. Необов'язково мати фанатської ордою Кінга або Роулінг, щоб реалізуватися як письменника. Почати можна з малого - навіть сто читачів замотівіруют тебе не кидати письменство і продовжувати творити. Тільки переконайся, що твої твори не припадають пилом в далекому ящику столу - дай світу побачити їх, щоб сумніви не виграли бій за справу твого життя.

 Просування твій кращий друг

Впевнена, багато хто не раз засмучувалися, заходячи в тренди книгарень і сайтів з оглядами на книги. Часом в топ виходить справжній словесне сміття, загорнутий в красиву обкладинку і прорекламований десятками блогерів і каналів. Тобто, для того, щоб твоєю книгою зацікавилися, не обов'язково бути Буковскі. Досить продумати план просування книги, гідно її оформити і прорекламувати. Так, це буде коштувати чималих грошей, але хто говорив, що буде легко?

 Ти не один

Сумніви роздирають не лише новачків. Серед відомих письменників є багато прикладів, коли автор соромився своєї книги, намагався кинути її на етапі чернетки, або взагалі відрікався від твору.

Так, Стівен Кінг викинув у сміття перші кілька глав «Керрі», оскільки задумка здалася йому безглуздою. Якби його дружина не знайшла чернетку і не переконала автора закінчити книгу, світ втратив би одне з кращих творів Кінга.

Ентоні Берджесс, автор «Зведеного апельсина», після виходу книги в світ багато разів повторював, що шкодує про те, що написав її, оскільки багато неправильно її витлумачили. Це не заважає мільйонам продовжувати насолоджуватися книгою і її екранізацією.

Навіть Лев Толстой під кінець свого життя заявляв, що соромиться своєї епопеї «Війна і мир». Що ж, школярі все одно продовжать вивчати її в школах, книголюби - перечитувати від кірки до кірки, а режисери - знімати по ній серіали і фільми.

Сумніви природні, коли займаєшся працею, який не приносить миттєвих результатів. Не кожен зможе вкласти роки свого життя в справу, яка не обов'язково окупиться в результаті. Але в твоїх силах зробити все, щоб воно окупилося. Адже справжній письменник рано чи пізно все одно повертається до свого дітища.