Шалене перо

3 книжкові новинки! 

«Не бійтеся любити. 20 уроків самопізнання на шляху до щасливих стосунків» від психологині та психотерапевтки Александри Соломон

Детальніше...

Коти і література

На честь Всесвітнього дня котів ми пішли по слідах хвостатих у літературі.

Найчастіше коти в книжках — носії мудрості. Вперше в цій ролі вони виступили у китайських легендах VI століття. А вже потім переселилися в казки. Котів наділили чарівними здібностями та зв’язком зі світом духів.

Детальніше...

Хто така Христина Пізанська ?

Перша професійна письменниця Європи, що кинула виклик Середньовіччю і посіяла зерна фемінізму.

Ось 5 фактів з її карколомної біографії.

Детальніше...

Що дають вам книжки?

Окрім очевидного — задоволення та можливості прожити безліч життів — книжки допомагають у кар'єрі.

Ось що має в рукаві кожен читач:

Детальніше...



Про особистості, які надихнуть не опускати руки, не втрачати почуття гумору і боротися до кінця.

 «Черчилль та Орвелл. Битва за свободу» Томас Рікс

Вінстон Черчилль — прем'єр-міністр Великобританії у роки Другої світової війни, письменник, державний діяч. Джордж Орвелл — журналіст, письменник, ветеран війни в Іспанії. Вони ніколи не бачилися та жили цілком різним життям, але автор цієї біографії впевнений, що у них більше спільного, ніж здається. То у чому ж полягає феномен величності Черчилля й Орвелла? Дізнаєтеся у книжці.

 «Becoming. Становлення» Мішель Обама

Детальніше...

Кожен з нас напевно помічав, що темпи придбання книг часто обганяють можливості їх прочитання. Це змушує нас страждати. Однак подібного роду антибібліотека, на думку Нассіма Ніколаса Талеба, теж потрібна. Талеб починає свої роздуми з анекдоту про легендарну бібліотеку італійського письменника Умберто Еко, яка містила 30000 томів. Чи справді Еко прочитав всі ці книги?

Детальніше...

А що, якщо моя книга нікому не сподобається? "

Письменство і сумніви - два нерозривні поняття, які завжди йдуть рука об руку. Сумніви нескінченно терзають нас, пишемо ми, вигулює собаку, чи дивимося фільм перед сном. Вони змушують нас питати себе: «А раптом мій головний герой - пустушка?», «А що, якщо моя книга виявиться занадто простий?», «А що якщо я не зможу дописати її?».

Таким чином наш мозок намагається прокрастініровать, відтягуючи сам момент письменства. Через сумніви ми кидаємо стоять ідеї, втрачаємо свої шанси і втрачаємо час, який могли б з користю витратити на книгу. Так як же справлятися з ними і не піддаватися їх гніту?

Детальніше...

Як створити такий текст, щоб усі зачиталися? У пошуках натхнення звернулися до класика фантастики Рея Бредбері. Ось його правила, як віднайти "Дзен у мистецтві написання книг":

1. Пишіть багато. Дуже багато. Адже з часом кількість переходить у якість. Якщо довго та старанно працювати, розум почне жити "в кінчиках пальців".

Детальніше...

Новеньке про Ліну Костенко 

1. Якщо ви бували в Києві, знаєте про Труханів острів. Ліна Костенко на ньому виросла й ходила в школу. Так, прямо на Труханові колись було селище, яке спалили в 1943 році.

Ліна згодом присвятить цьому вірш «Я виросла у Київській Венеції».

Детальніше...