Шалене перо

До головної кіноподії року залишилося 2 дні! Саме час поговорити про книжковий слід у цьогорічній премії!
Пропонуємо згадати головні екранізації, які зовсім скоро можуть отримати омріяну статуетку.

«Земля кочівників»

Це головний претендент на титул «фільм року». Фільм китайської режисерки Хлої Чжао з неймовірною Френсіс Мак-Дорманд у головній ролі, вже встиг стати тріумфатором премій Золотий глобус і Bafta. «Земля кочівників» базується на нон-фікшн дослідженні “Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century”. Це реальна історія людей, які з тих чи інших причин втратили своє місце у суспільстві, та змушені жити на колесах. Сезонні роботи, будиночки-трейлери, та постійна дорога у пошуках наступної стоянки на ніч. Звучить надто сумно? Насправді все дещо оптимістичніше! Режисерка провела декілька місяців серед кочівників, досліджуючи їх спосіб життя й заглиблюючись у їх історії. Чжао не оспівує життя на дорозі в стилі Керуака, але все ж змушує нас захоплюватися красою й величчю країни, яку можна пізнати лише виїхавши за межі мегаполісів. Так, «Земля кочівників» - це фільм про втрати. Але це ще й фільм про вибір, свободу та почуття власної гідності.

«Новини світу»

Фільм претендує одразу на чотири другорядні Оскари, було знято за однойменним романом американської письменниці Полетт Джайлз. Стрічка розповідає про ветерана Громадянської війни, що мандрує спустошеною країною й заробляє на життя публічним читанням газет. Одного разу він зустрічає покинуту усіма 10-річну Йоганну, та дуже неохоче бере на себе відповідальність за долю дівчинки. Як ви вже напевно здогадалися, на цю чудернацьку пару чекає безліч негараздів і випробувань.

«Емма»

Екранізація роману Джейн Остін з Анею Тейлор-Джой у головній ролі. Вважаєте, що британська класика вже нічим не здивує? А чи бачили ви операторську роботу і роботу костюмерів у "Еммі"? Власне, саме картинка й забезпечила стрічці місце серед номінантів – фільм претендує на Оскар за костюми, макіяж та зачіски.
Що ж до сюжету, то це класична історія про молоду й заможну дівчину, що втручається в особисте життя знайомих, уявивши себе успішною свахою, а точніше - звідницею. Аня Тейлор-Джой ще не була відомою на момент зйомок у "Еммі", але вже за кілька місяців стала світовою сенсацією, завдяки міні-серіалу «Ферзевий гамбіт».

«Білий тигр»

Це екранізація Букерівського лауреата про непросте життя в Індії. Дебютний роман Аравінда Адіги «Білий тигр» приніс автору престижну Букерівську премію ще у 2008 році. Минуло понад десять років, й історія про злети та падіння молодого хлопця з бідної родини, нарешті, дісталася великих екранів.
Стрічка, що претендує на Оскар за найкращий адаптований сценарій, розповідає про шокуючу соціальну нерівність в Індії. Головний персонаж – молодий хлопець, що приречений жити у злиднях лише через своє походження. Не погодившись із такою долею, він влаштовується водієм у багату родину, де до нього відносно непогано ставляться. Але він все одно приречений залишатися слугою. Якщо тільки не наважиться на щось надзвичайне…

Нагадуємо, цьогорічна, вже 93-тя, церемонія мала відбутися 28 лютого 2021 року, але через вплив пандемії COVID-19 на кіно перенесена на 25 квітня 2021 року. «Оскара» за всю історію було перенесено вже тричі: 1938 рік — повені в Лос-Анджелесі, 1968 — вбивство Мартіна Лютера Кінга та 1981 — спроба вбивства Рональда Рейгана.