Шалене перо

Які асоціації у вас викликає слово бібліотека? Може, ви уявляєте собі нудні приміщення із запилюченими полицями, на яких стоять пошарпані часом книги. Або ви уявляєте величезні архівні стелажі, що зберігають тонни документів і папок. Яку б картину не намалювала ваша уява, навряд чи вона хоча б віддалено нагадає вам ті книгосховища, про які ми збираємося сьогодні розповісти в нашій статті.

Ніколи не можемо встояти перед цікавими фактами про бібліотеки, ось вам кілька найдивовижніших фактів про місця активного скупчення книгоманів: 

1. Якщо хочете оволодіти магією, терміново вирушайте до Нью-Йорка. На Мангеттені знайдете цілу бібліотеку книг з магії. Там є навіть видання про ранню магічну діяльність, датовані XV століттям.

2. У бібліотеках можуть зберігатися не лише книги У Версалі створили «Осмотеку» — бібліотеку запахів. Там зберігається понад 3 тис. ароматів, деякі з яких уже навіть не виготовляються.

3. Навіщо охоронці, якщо є кажани? Так подумали в бібліотеці палацу Марфа в Португалії. Правда, оберігають вони не приміщення, а самі книги, полюючи вночі на комах, які можуть зіпсувати безцінні томи.

4. Найдовший термін повернення книги до бібліотеки — 122 роки. Книгу «Комахоїдні рослини» Чарльза Дарвіна взяли аж у 1889 році. Вона пролежала в колекції відставного ветеринара до 2011, поки хтось не помітив штамп бібліотеки й не повернув її.
На такий випадок у Book Box є функція «викупити книгу». Натискайте й можете не повертати книгу 122 роки