Шалене перо

Новеньке про Ліну Костенко 

1. Якщо ви бували в Києві, знаєте про Труханів острів. Ліна Костенко на ньому виросла й ходила в школу. Так, прямо на Труханові колись було селище, яке спалили в 1943 році.

Ліна згодом присвятить цьому вірш «Я виросла у Київській Венеції».

2. У дитинстві Ліна мріяла стати льотчицею. І вперто йшла до своєї мети. Навіть змайструвала саморобний парашут зі старої маминої парасолі та простирадла, піднялася з ним на горище та стрибнула.

Не радимо повторювати такі трюки в реальному житті.

3. Відмовилася від нагороди «Героя України» зі словами «Політичної біжутерії не ношу». Згодом без жодних пояснень відмовилася від нагороди «Золотий письменник України».

Цього року Ліну Костенко хочуть висунути на Нобелівську премію. Побачимо, чи вона вгодить нашій Ліні.

4. Коли не йшла строфа, чоловік Василь заводив «Запорожця» та віз поетесу куди очі бачать. Так вони об’їздили всю Україну.

Але найбільше Ліну Костенку надихав ліс. Поетеса «спілкувалася з соснами» та збирала гриби. А потім, як сама зізнавалася, «уже нічого не поробиш — якщо гриби зібрані, то їх треба сушити, тушкувати й маринувати».

5. Попри застереження, активно їздила до Чорнобильської зони. Письменниця працювала нарівні з усіма вченими, рятуючи предмети побуту й артефакти народної культури. Не боялася радіації та залюбки частувалася пирогами від місцевих і пила воду з тамтешніх криниць.

6. Молода Ліна дивувала всіх екстравагантністю, багато палила та зводила з розуму відомих чоловіків. Її прихильності намагалися добитися українські поети Василь Симоненко й Дмитро Павличко. Останній навіть зізнався, що вже кілька десятиліть носить із собою коробку сірників, аби при зустрічі прикурити Ліні цигарку.