Шалене перо

Бесіди п(р)одумки [Текст] : Андрій Содомора. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. — 160 с.

Чи думали ви колись про мислення, як про біг? «Думання – це, звичайно, приємність, це теж біг, до того ж набагато швидший, ніж ногами. Як казали давні греки, немає нічого швидшого за думку, і це справді так. Це біг не на стадіоні, а біг у духовному просторі, де немає ні часових, ні просторових меж.» Цікаво, чи не так? А хотіли б ви упіймати невловиму думку у момент цього руху? У цьому вам допоможе книга Андрія Содомори «Бесіди п(р)одумки».

Це незвичайна праця. Тут думки – головні герої. Вони ведуть бесіду між собою, живуть своїм життям. Люди їх не контролюють. Думки – всміхнені й засмучені, поважні й легковажні, стислі й розгорнуті. Всі вони взаємодіють як єдиний організм. Вражає різноманітність тем, зібраних у книзі. Кожен розділ, відокремлений рисунками, присвячений роздумам навколо найрізноманітніших галузей життя: від астрономії до чогось буденного, приземленого. Думки тут або входять в діалог, або ж сперечаються.
«Грається» Андрій Содомора і з формами, знаками, шрифтами. Утім це не спроста, так письменник допомагає читачеві вловити саме ті відтінки, підтексти думки, наштовхує на глибший роздум над чимось простим, буденним. Досить цікаво тут виглядає гра з дефісами. Ще в частині «Від автора» Андрій Олександрович пояснює, що, наприклад, слово ««при-ємний» - це не просто милий, а такий, що його приймаємо». Якщо говорити про вже згадані шрифти, то особливо автор любить використовувати жирність шрифту, як вказівку. 
Праця Андрія Содомори виокремлюється своєю оригінальністю серед низки сучасних творів. Вона розкриває сутність двох фундаментальних процесів, які «з людини творять людину»(А.Содомора), - думання і бесіди. У наш час люди часто читають книги поспіхом, цю ж так – неможливо. Кожна думка вимагає від читача часу, слід обдумати, «переварити» її. Тому порадити до прочитання можу тільки тим, хто впевнений, що має час осилити часом глибоко філософські ідеї. «Думками п(р)одумки» не підходить для прочитання у громадському транспорті по дорозі на роботу чи навчання. Та якщо ви хочете зрозуміти, як твориться думка і який вплив вона має на
формування людини, то вам точно слід звернутися до цієї праці.

Дар"я Картавченко