Шалене перо

Mother and Mother Earth, beyond comparison! - HubPages

Автор (псевдонім) : Тюлька

груповій формат: Дорослі для дітей

вікова група: для дошкільнят

назва: «Чао, Какао!»

обсяг у сторінках: 17

номінація: п’єса для театру

жанр: пригоди

 

Мені пощастило прочитати чудову, на мій погляд, п’єсу «Чао, Какао!». Ця п’єса вразила мене своєю актуальністю, добротою та доступністю для прочитання як дітей так і дорослих.

П’єса має одну дію, яка складається з п’яти сцен.

У п’єсі грають 4  дійові особи:

  • Какао – маленький боягузливий коала, у вільний від сну час збирає в лісі сміття, боїться покинути маму, на животику носить полотняну сумочку;
  • Кускус – маленький самостійний вомбат, живе в тому ж лісі, працює в підземній вомбалоторії;
  • Варан – хижак, їсть коал та вомбатів;
  • Мама Какао – велика коала, добра та терпляча матуся.

Всі вони мешкають в Австралії, маю здогадки, що такі дійові особи були відібрані не випадково, адже минулого року саме Австралія та її природа страждала через масові катаклізми. Думаю, автора спонукала саме ця проблема, для написання цієї п’єси.

Загалом, виставу за цією п’єсою я можу уявити на сцені, чи у дитячому садку, вона досить маленька за обсягом, легка для уяви та для постановки. Єдиним недоліком, я вбачаю, занадто коротку дію, тобто дану виставу можна показати за 10-15 хвилин. Рекомендую авторові, додати якійсь сюжетні несподіванки та емоційні картини.

Щодо мови у п’єсі, вона є грамотною та гармонійно корелюється з персонажами, ми можемо уявити з якою інтонацією спілкується той чи інший персонаж. До того ж автор нам чітко розписує емоції та динамічність дії.

Отже, що стосується актуальності цієї п’єси, то наразі є дана тема є номер один у всьому світі, адже, в наш час забруднення є досить гострою проблемою, про яку більшість людей навіть не замислюються. Існує безліч організацій, які займаються заходами, присвяченими екології, ця тема нерідко висвітлюється в різних медія, але кожен день люди продовжують викидати сміття, не сортируючи його. Звичайно, є ті, хто намагаються берегти планету від забруднень, але таких критично мало. Я зустрічала в своєму житті лише кілька людей, які впевнено відповіли, що не хочуть «плодити» сміття і забруднювати планету, тому намагаються зменшити віходи. Різні пластикові контейнери і трубочки є ще одними ворогами екології.  Пластик виявляється в лісах, морях, джунглях.  Люди кидають пластикові трубочки, пакети на пляжах, звідки вітром їх забирає в воду, а потім ці пластикові вироби виявляються в дихальних шляхах або стравоходах птахів і черепах, що в половині випадків веде до летального результату цих живих істот.

 Наші персонажі також стикаються з цією проблемою, що сміття скрізь, а від нього помирає безліч тварин, або вони втрапляють та заплутуються в цьому смітті.

Не менш важливим моментом, який впливає на забруднення нашої планети, є виховання підростаючого покоління.  На жаль, далеко не всі батьки вчать своїх дітей не смітити і прибирати за собою, а деякі ще й подають поганий приклад.  Виною тому, перш за все, байдуже ставлення дорослих людей до навколишнього світу, а вже потім незнання і небажання думати про наслідки.

Але що ж може зробити кожен з нас для екології?  По-перше, не кидати сміття всюди.  Щоб донести обгортку від шоколадки до урни, не потрібно багато зусиль.  По-друге, намагатися віддавати перевагу органічним упаковок замість пластика та поліетилену, або використовувати пластикову тару неодноразово, якщо це представляється можливим.  По-третє, можна відмовитися від пластикових трубочок для коктейлю, адже вони бувають і картонні, і металеві, і скляні. Якщо ці нескладні дії буде здійснювати кожен з нас, планета стане набагато чистіше.

Саме ідею збереження нашої планети від купи сміття , на мою думку, хоче донести автор до юного покоління. Автор спонукає до бережливого ставлення до флори та фауни.

Ще одною проблемою, що порушується – це проблема дружби, та самотності. Чудова п’єса, аби показати дітям, що не потрібно перейматися через те, що вони ні з ким не спілкуються окрім батьків, і не слід відчувати себе самотнім у цьому світі. Адже рано чи пізно всі ми знайдемо свою людину, свого справжнього друга, який врятує нас з будь-якої ситуації, допоможе у складний період, підтримує у важливій справі та завжди буде поруч з нами, за будь-яких умов. Ця тема досить важлива у сучасному світі, адже щодня, дошкільнята та підлітки, почувають себе самотніми та переймаються щодо недостатнього спілкування з друзями. Дитинство передбачає постійне спілкування з однолітками: спільні ігри, обмін інформацією.  Але в кожному дитячому колективі знаходяться діти, відсторонені від основної групи однолітків.  У більшості випадків для цих дітей такий стан не є проблемою.  Їм комфортно в своєму світі.  Тривогу б'ють дорослі, які розуміють важливість спілкування і наполегливо включають дитини у взаємодію з іншими дітьми, виводячи його з зони комфорту. Саме таку ситуацію і змальовує автор у своїй п’єсі. Зараз багато говориться про те, що діти замінили живе спілкування на гаджети.  Хотілося б заступитися за нове покоління: у них просто змінилася форма спілкування. Безсумнівно, є категорія дітей, для яких гаджети є бар'єром між реальністю і їх внутрішнім світом.  Але варто батькам та викладачам ,продемонструвати дітям, що є інший світ, так, небезпечний, так великий, так незвіданий, але такий реальний, такий унікальний і такий цікавий.

Мені дуже сподобалось що у п’єсі є пояснення та «розшифровки» до деяких слів, очевидно п’єсу писала доросла людина ,тому є досить правильним пояснювати деякі слова та терміни. Ця п’єса для допитливих дошкільнят, і тому багато додано різних, цікавих фактів і про місцевість, і про тварин, і про їх середовище та стиль проживання.

Щодо художніх засобів, то їх бракує, автор в основному використовує епітети, присутні аналогії. Не вистачає цікаво та доцільно підібраних метафор та гіпербол, задля посилення ефекту та нагнітання проблеми забруднення.

Тож, п’єсу «Чао, Какао!», я рекомендую до прочитання і до постановки, вона є актуальною, вона спонукає до добрих намірів та дій, вона чудово підходить для розуміння дітям дошкільного віку, але єдиним мінусом є замалий обсяг, автору варто звернути на це увагу, та спробувати додати декілька цікавих моментів.

 

Рецензія на твір від Очеретної Анастасії Олександрівни

ФУб 1-17