Шалене перо

Мабуть, у сучасному суспільстві уже не стоїть питання того, наскільки важливим є питання здорового використання ресурсів та ставлення до природи. Але тим не менш існує цілий ряд факторів, які шкодять довкіллю, через нашу пряму підтримку. Яким же чином література може бути пов'язана із питанням екології і чи може бути пов'язана взагалі?


Друковане слово вже не одне століття стоїть на вар і бережного ставлення до довкілля. Існує чимало праць, в яких дослідники розкривають питання адекватного природокористування. Що ж варто почитати сучасному книгоману. До вашої уваги, перелік цікавих книг та творів, в яких розкривається питання екології та стосунків людини із природою:
1. «Обіцянка», Нікола Девіс, Лаура Карлін
«Я тримала ліс у своїх руках, і моє серце змінилося» - це книга про сірий світ у якому більше немає надії на світле майбутнє. Люди втратили елементарну ґречність у ставленні до навколишнього середовища і перетворили свій світ на подобу власних сірих душ. Та чи зможе маленька дівчинка-крадійка, з поцуплений мішком жолудів зміни щось на краще?
2. "Битва" Ольга Кобилянська
Цей твір пронизаний болем і втратою. Правічний ліс за лічені дні було знищено бездумною експансією людей у глибини Карпат. Сама новела це в прямому сенсі - поле битви, між грубими і неотесаними людьми і борцями за свободу - в лиці дерев, які прожили не одне століття.
3. "Колиска для кішки" Курт Воннегут
Це скоріше фантастика ніж екологічний страйк , проте у своєму творі Курт описує, що чекає на людство, коли воно дограється. Відповідальність ученого за свій винахід, бездумне використання зброї, лід № 9 - тема, яку автор підніме у книзі.
"Коли я був ще молодшим - дві дружини тому, 25 000 цигарок тому , 3000 кухлі пива тому...Коли я був ще набагато молодшим".
4. “Книжка про сміття” Галина Ткачук
Про сміття в морі, житті і в лісі. Галина Ткачук написала цікаву книгу, про те, як ми забруднюємо себе і свій світ. Це не крик про допомогу, а скоріше посібник, як і чому? Підійде як дітям так і дорослим.

А тепер кілька порад, які допоможуть вам і планеті:
- Якщо ви зібралися купувати собі паперову книгу, краще зверніть увагу на вживані книги. У світі літератури, це здорове користування. Навіщо брати новий примірник, якщо існує хороший екземпляр, який може допомогти знизити рівень вирубки дерев. Плюс ви зекономите гроші. У Києві, наприклад, є чудовий книжковий ринок де продають уцінені примірники всіх, навіть сучасних авторів.
- Світ починає віртуалізуватися, тому нам вже пора поговорити про електронні книги. Більшість українських видавництв мають відскановані екземпляри сучасних книг, які коштують менше та економлять час на доставку та матеріал для виготовлення паперового відповідника.
- Ходіть у бібліотеку. Якщо хочеться щось почитати, то можна зазирнути до бібліотеки, щоб не мати клопоту із вибором самому і не купувати книгу зайвий раз. Тільки не забувайте повертати примірники.
- Літературні-кафе. Це раніше такі заклади були новинкою, а зараз ми можемо зустріти їх чи не в кожному великому місті України. До чашки кави, вам запропонують не тістечко, а приміром новий роман Кідрука.

Бережіть себе, та пам'ятайте про природу.